Domov Dolní zámek

Teplice nad Metují

Dovolujeme si představit Vám novou verzi Zámeckého zpravodaje. Jeho vydávání si od března roku 2022 nově plně do svých rukou převzala Fiktivní firma „Redakce“, která čítá celkem osm členů, uživatelů služby Domov Dolní zámek. Tento klub, který se schází 1x týdně s podporou tří pracovnic, má mimo redaktorů také svého šéfredaktora, fotoreportéra, ilustrátora a kulturního a sportovního referenta. S novým kabátem také dostal zpravodaj díky svému pravidelnému vydání 1x za měsíc, nový název.

Vydání Zámeckého měsíčníku si můžete prohlédnout zde:

Měsíc únor 2023

Měsíc leden 2023

Archív roku 2022: Měsíc prosinec 2022  Měsíc listopad 2022 Měsíc říjen 2022 Měsíc září 2022 Měsíc srpen 2022 Měsíc červenec 2022 Měsíc červen 2022 Měsíc květen 2022 Měsíc duben 2022

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Ministerstvo práce a sociálních služeb ČR vyhlásilo v týdnu 3.- 9. října 2022 Týden sociálních služeb. 

V rámci Týdne sociálních služeb bychom vás, širokou veřejnost, studenty, pracovníky soc. služeb, rodiny a blízké našich uživatelů, chtěli srdečně pozvat do naší služby Domov Dolní zámek. 

Pozvánku s bližšími informacemi naleznete zde: Den otevřených dveří domova se zvláštním režimem v Teplicích nad Metují. 

Na základě doporučení KHS KHK a s ohledem na šíření Covid 19 a jeho nových variant, svou návštěvu Domova Dolní zámek ohlaste, prosím, vždy předem našim pracovnicím, např.

Sociální pracovnice

Bc. Bohumila Bejrová

tel.: 606 455 305

bejrova@domovdolnizamek.cz

Sociální pracovnice

Mgr. Lenka Hejnyšová

tel.: 606 717 445

hejnysova@domovdolnizamek.cz

Asistentka

Martina Malá

tel.: 601 329 452

mala@domovdolnizamek.cz

Zároveň Vás chceme požádat, abyste svou návštěvu v případě návratu z dovolené či příznacích respiračního onemocnění zvážili, případně ji alespoň o 3-5 dní odložili. Nosit ochranu dýchacích cest (respirátor) není v tuto povinné, ale rozhodně je to vhodné – pro ochranu zdraví našich uživatelů, pracovníků i vás.

Děkujeme za respektování tohoto režimového opatření.

Na návrh vlády ukončila sněmovna s účinností od 5. května stav pandemické pohotovosti, vyhlášený 27. února 2021 (usnesení PS č. 222). Tím se tedy ruší povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest ve vnitřních prostorech zdravotnických a sociálních zařízení. Návštěvy a pracovníci domova nově nemusí v prostorách služby nosit respirátor.

Uprostřed pracovního týdne, dne 15. března 2022, si uživatelé domova se zvláštním režimem ve spolupráci s aktivizační pracovnicí připravili kostýmy, drobnosti k dozdobení, nalíčili obličeje, nasadili klobouky a šlo se do průvodu – skrze všechna oddělení, kanceláře i technické zázemí. Vše s veselou náladou, za zvuků řechtaček, rumbakoulí a bubínků. Průvod vyšel i před domov – budovu historického zámku, ukázat dovednost všech zúčastněných a přinést dobrou náladu občanům Teplic. Na závěr dne proběhlo posezení, s občerstvením, zakoupeného za příspěvek příznivců.

Dle ohlasů měl masopustní průvod úspěch a uživatelé si užili pěkný a veselý den.

Fotografie z akce si můžete prohlídnout v naší fotogalerii ZDE. 

Velikonoce patří mezi nejpestřejší svátky jara a proto Vás zveme k nám do Domova Dolní zámek na oblíbenou Velikonoční výstavu, kde si můžete vybrat krásné, keramické i pestrobarevné – prostě originální a rozličné – dekorace do bytu i na zahrádku. Výstavu pořádáme ve vestibulu, od 9:00 do 16:00 ve dnech 11.-12. dubna 2022. Rádi Vás u nás uvidíme!

Stáhněte si: leták velikonoční výstava 2022